Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

  1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy VIII i I klasy szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Msze św. i spotkania formacyjne: na Dalkach w poniedziałek 12 września o godz. 17.00, a w kościele św. Wawrzyńca w środę 14 września o godz. 18.30.
  2. We wtorek 13 września zapraszamy do kościoła św. Wawrzyńca na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie.
  3. W środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na Msze św. Prosimy zabrać ze sobą swój ulubiony krzyż. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę o pokój na Ukrainie oraz poświęcimy przyniesione krzyże.  Po Mszy św. o 18.30 poświęcimy odnowiony krzyż przy biurze parafialnym. Przy tej okazji dziękujemy osobom spoza parafii za jego renowację.
  4. W środę święto patronalne kościoła pw. św. Krzyża na cmentarzu. Msza św. o godz. 12.00.
  5. W sobotę 17 września organizowany jest wyjazd młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży we Wrześni (11.00-20.00). Zapisy oraz szczegóły wyjazdu u ks. Jacka Krzesińskiego.
  6. W ostatnim czasie odbyły się spotkania duszpasterzy z katechetami i przedstawicielami parafii. Pragniemy poinformować, że ks. Jacek Krzesiński odpowiedzialny będzie za Liturgiczną Służbę Ołtarza, za Ruch „Domowy Kościół”, grupę „Nocne czuwanie”, chórek dziecięcy oraz za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Ks. Łukasz Lisiecki za grupy: Żywy Różaniec i Straż Honorową NSPJ oraz za przygotowanie dzieci do życia eucharystycznego: I spowiedzi i I Komunii św.
  7. Do budżetu obywatelskiego Miasta Gniezna został złożony wniosek pt. "Centrum sportowo rekreacyjne na Dalkach", nr 12 na liście projektów. Po każdej Mszy św. osoby z kartami do głosowania będą oczekiwać przed kaplicą na Dalkach.

Życzymy wszystkim parafianom i gościom miłej i spokojnej niedzieli, a na ewangeliczną drogę budowania i umacniania naszych więzi z Bogiem poprzez nawrócenie

przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Duszpasterze

Gniezno, 10 września 2022 roku