Komunikaty duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele inwestycyjne w kościele i na funkcjonowanie kaplicy.
  2. Przypominamy, że do końca września jest czas na składanie kwestionariuszy dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Jak dotychczas zgłoszonych zostało trzydzieścioro czworo dzieci komunijnych oraz trzydziestu uczniów z klas VIII z obu parafii.
  3. Homilie w przyszłą niedzielę poświęcone będą tematyce ojcostwa i roli mężczyzny w kształtowaniu życia religijnego w rodzinie i w parafii. Każdy z mężczyzn otrzyma po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo oraz okolicznościową pamiątkę. W parafii gościć będziemy kilkunastu mężczyzn z Polski należących do Rycerzy Kolumba. Podzielą się oni krótkim świadectwem.
  4. W przyszłą sobotę i niedzielę łączyć się będziemy duchowo z małżeństwami i rodzinami, które modlić się będą w Częstochowie w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę oraz z mężczyznami w ramach Męskiego Oblężenia Jasnej Góry.

Życzymy wszystkim parafianom i gościom miłej i spokojnej niedzieli, a na ewangeliczną drogę służenia Bogu, a nie mamonie, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Duszpasterze

Gniezno, 17 września 2022 roku