Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz
Start

W dniach 20-23 czerwca ministrancji i lektorzy z naszej parafii wypoczywali nad polskim morzem w Pogorzelicy.

 

SAM 5426Wyruszając wczesnym rankiem pokonaliśmy drogę z Gniezna do Pogorzelicy. Tam w ośrodku „Dziejba leśna” uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach. Ponieważ pogoda była słoneczna bez zwłoki cała grupa udała się nad morze, które znajdowało się w odległości około 200m od ośrodka. Po długiej podróży widok morskich fal i piękne słońce wyznaczyły jedyne z możliwych działań a mianowicie harce we wodzie, mimo, iż woda nie była zbyt ciepła, uśmiechy gościły na wszystkich twarzach. Po powrocie z plaży odbył się wspólny posiłek w stołówce ośrodka. Następnie cała grupa udała się na wspólną, polową Mszę św. Kto jeszcze zachował siły zapoznawał się z terenem ośrodka a zmęczeni trudem podróży zażywali odpoczynku.

Każdego dnia o godz 21:00 odbywał się Apel Jasnogórski, po którym było dozwolone jeszcze kilka chwil pohasać np. za piłką, po czym zdyscyplinowani uczestnicy udawali się do swoich pokoi na wieczorny odpoczynek.

Następnego dnia o godz. 8:00 wszyscy stawili się na śniadanie. Po napełnieniu brzuchów wyruszyliśmy autokarem na zwiedzanie okolicznych, nadmorskich miejscowości i ich atrakcji. Dołączyła do nas Pani Przewodnik, która bardzo ciekawie oprowadzała i opowiadała o ciekawostkach związanych z tymi terenami. W trakcie tej wyprawy zobaczyliśmy w miejscowości Trzęsacz obecny kościół, który został wybudowany po tym jak morze zabrało poprzedni zbudowany nad jego brzegiem. Po tym ostatnim widzieliśmy tylko pozostałą jedną ścianę, która stoi nad urwistym klifem. Dalej udaliśmy się do Paczkowa, gdzie zobaczyliśmy replikę krzyża stojącego na Giewoncie w Tatrach. Następnie udaliśmy się w kierunku Świnoujścia. Przejeżdżając przez otwierany most wjechaliśmy na wyspę Wolin. Przeprawiliśmy się promem na wyspę Uznam, gdzie zwiedziliśmy min. Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Spacerowaliśmy po centrum miasta odwiedzając kościół Chrystusa Króla. Wracając brzegiem cieśniny dotarliśmy ponownie na prom i wróciliśmy do autokaru. Opuszczając miasto mogliśmy zobaczyć jeszcze terminal, z którego odpływają promy do portów europejskich. Kolejnym punktem programu było zobaczenie jeziora Turkusowego. Zalane wyrobisko po kopalni kredy utworzyło piękne kolorystycznie i malowniczo położone jezioro. Nie opodal zjedliśmy mały posiłek i po chwili odpoczynku udaliśmy się do Kamienia Pomorskiego. Tu zobaczyliśmy piękną katedrę z wirydarzem, w której ze względu na świetną akustykę i wspaniałe organy odbywają się koncerty organowe.

Ostatnią miejscowością, do której udaliśmy się tego dnia były Międzyzdroje. Tam obejrzeliśmy Gabinet figur woskowych, spacerowaliśmy po Alei Gwiazd i po bardzo długim molo. Były też pyszne lody dla wszystkich. Po powrocie do ośrodka wszyscy wchłonęli obiadokolację i w zwartym szyku udali się na obowiązkową plażę. Tu tradycyjnie obowiązkowe moczenie i wspólne gry i zabawy na piasku. Odbywały się bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki w dwa ognie, w których brali udział wszyscy obecni zarówno dzieci jak i dorośli. Mimo gibkości i sprytowi dorosłych na placu boju najczęściej zostawali najdłużej najmniejsi. Zabawa była przednia i przysparzała dużo śmiechu i radości. Nawet okoliczni plażowicze mieli z tego widowiska niezłą frajdę. Po powrocie udaliśmy się na wspólną Mszę św. połączoną z Apelem Jasnogórskim. I tu spotkała nas niespodzianka. Do naszej modlitwy zaczęli dołączać się inni wczasowicze zamieszkujący w tym ośrodku. Z dnia na dzień była coraz większa frekwencja a na niedzielnej Mszy św., pomimo wczesnej pory, trzeba było dostawiać krzesła tylu było chętnych do wspólnej modlitwy.

SAM 5641
W sobotę po śniadaniu udaliśmy się na obowiązkowe spotkanie z falami morskimi, a że wiatr ładnie bujał morzem to zabawy było co niemiara. Potem ruszyliśmy piechotą brzegiem morza do Niechorza, gdzie stoi latarnia morska. Chętni, którym starczyło sił i nie zabrakło odwagi wdrapali się po 200 stopniach na szczyt latarni. Można było stamtąd podziwiać piękne widoki na ląd i morze. Zwiedziliśmy także ekspozycję przedstawiającą miniatury wszystkich latarni morskich, które znajdują się lub znajdowały na polskim wybrzeżu. Miniatury budowli, często większe od człowieka wykonane są w skali 1:10 i posiadają działające oświetlenie i ruchome elementy. Dalej piechotą dotarliśmy do centrum Niechorza, skąd powrotną drogę do Pogorzelicy przebyliśmy na pokładzie pojazdu stylizowanego na małą kolejkę.

Po powrocie do ośrodka odbyły się rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę. Wspólnie bawili się starsi i młodsi.

Wieczorny Apel zakończyliśmy podziękowaniami dla opiekunów i rodziców, dzięki którym bezpiecznie dzieci i młodzież mogła wypoczywać. Oczywiście wszyscy gorąco podziękowali Ks. Bogumiłowi, który był głównym organizatorem corocznych wyjazdów wakacyjnych.

Niedzielny dzień rozpoczął się od Mszy św. na którą przyszło już naprawdę sporo wczasowiczów. A po śniadaniu szybkie pakowanie i oczywiście biegiem na plażę, złapać ostatnie promienie słońca i popluskać się w słonej wodzie. Rozegrany został ostatni, bardzo emocjonujący pojedynek w dwa ognie. I nadszedł czas powrotu. Pogoda zaczęła się łamać i morze żegnało nas lekkim deszczykiem. Szybko zapakowaliśmy bagaże do autokaru i udaliśmy się w kierunku Trzebiatowa. Czekała tam na nas Pani przewodnik. Zza szyb autokaru zwiedziliśmy Trzebiatów, o najciekawszych miejscach i budowlach usłyszeliśmy garść informacji. Następnie podążyliśmy w kierunku Kołobrzegu, gdzie zwiedziliśmy piękną katedrę o bardzo ciekawej historii. Była tez chwila przerwy, w czasie której można było zobaczyć m.in. Muzeum Oręża Polskiego. Na koniec pojechaliśmy do słonego źródełka gdzie mogliśmy napełnić butelki wodą o właściwościach leczniczych.

Z Kołobrzegu wyruszyliśmy już w podróż do Gniezna. W czasie drogi powrotnej były jeszcze podziękowania od ministrantów i lektorów dla księdza opiekuna, bo można powiedzieć, że tym wyjazdem żegnał się nimi, ponieważ odchodzi do pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Wszyscy uczestnicy dziękują ks. Bogumiłowi za współpracę, opiekę duchową oraz zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu.

Na koniec szczególne słowa podziękowania należą się dla pana Staszka kierowcy, który bezpiecznie woził nas w czasie wyjazdu.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday455
mod_vvisit_counterYesterday614
mod_vvisit_counterThis week3501
mod_vvisit_counterLast week3516
mod_vvisit_counterThis month13971
mod_vvisit_counterLast month31298
mod_vvisit_counterAll days1666525

We have: 82 guests, 1 bots online
Your IP: 54.162.227.37
 , 
Today: Cze 21, 2018

Liturgia na dziś

Prezentacje Multimedialne