Poświęcenie przyborów szkolnych

W niedzielę 6 września na Mszy św. o godz 11:30 dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej przyniosły tornistry i przybory szkolne, które zostały poświęcone.

Podziękowanie za plony

Społeczność naszej parafii, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.15, złożyła Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne zbiory żniwne i za chleb powszedni.

Wieńce żniwne przygotowane zostały przez rolników z Woźnik, Dalek Wsi i Mnichowa.

Niedziela Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży 2016.

W naszej parafii św.  Wawrzyńca   21 czerwca przeżywaliśmy jako  Niedzielę Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży 2016. Wolontariusze zapraszali do włączenia się  parafian  w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży.  Na wieczornej Mszy świętej  Ksiądz Proboszcz  modlił się wspólnie z wszystkimi wolontariuszami. Po której odbyła się pierwsza adoracja eucharystyczna, której przewodniczył Ksiądz Sebastian.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy po przerwie wakacyjnej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość odpustowa w parafii

Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawił, Słowo Boże wygłosił i procesję eucharystyczną poprowadził Ks. mgr Przemysław Kubacz z parafii św.Wawrzyńca ze Słupcy.

O godz. 17.00 na Cmentarzu św. Wawrzyńca obchodzony był doroczny Odpust połączony z modlitwami w intencji zmarłych tam spoczywających.

Uroczystościom przewodniczył Ks. mgr Stanisław Kłosin, wikariusz parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni.


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.