Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Start Wieści z Rorat 2012

12 stycznia o godz. 15:00 spotkali się uczestnicy minionych Rorat. Wspólne śpiewali kolędy przy żłóbku, lecz głównym tematem spotkania było nagrodzenie najpilniejszych i najwytrwalszych uczestników spotkań roratnich. W pierwszej kolejności słodki upominek otrzymały te osoby, które nie opuściły ani jednego spotkania. Kolejne wyróżnienia podzielone były na grupy wiekowe. Klasyfikacja była bardzo rozciągnięta wiekowo. Od najstarszych, już w wieku studenckim, poprzez gimnazjum, klasy szkoły podstawowej a na dzieciach poniżej 6-ego roku życia. Najmłodsza nagrodzona uczestniczka miała niespełna dwa latka. Wielkie gratulacje dla niej samej jak i dla jej rodziców. Oczywiście wszystkim nagrodzonym gratulujemy wytrwałości i sumienności.

Więcej…

 Plik:Quattrocchi.jpg

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu mówiliśmy o rodzinie błogosławionych Marii i Liugi Quattrocchi. Błogosławieni Kościoła katolickiego, pierwsza w historii para małżeńska wspólnie wyniesiona na ołtarze To włoskie małżeństwo w piękny sposób wychowywało swoje dzieci. Oboje zaangażowani byli nie tylko w chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci, które zaowocowało powołaniami kapłańskimi, ale również w obowiązki rodzinne rozumiane jako wyraz pracy dla Boga oraz wspólny duchowy rozwój.

 

Zbierane podczas rorat obrazki z postaciami świętych i błogosławionych naklejamy na kartę. Kartę należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz podać trzeba wiek uczestnika. Wypełnione karty skałdamy w kościele lub zakrystii do II Dnia Świąt włącznie.

 

W statnim dniu Rorat figurkę Matki Bożej, tym razem już na stałe, wylosował Jakub. Gartulujemy szczęścia w losowaniu.

Dziś poznaliśmy następne dwie postacie świętych.

 

Pierwsza to św. Józefina Bakhita. 9 stycznia 1890 roku przyjęła chrzest, bierzmowanie i pierwszą komunię. Otrzymała imię Józefina. Kilka lat później wstąpiła do zakonu. Do końca życia pracowała i modliła się w domu zakonnym w Schio. 

Św. Tomasz More - święty Kościoła katolickiego, angielski myśliciel, pisarz i polityk, członek Izby Lordów, tercjarz franciszkański.

 

Figurkę Matki Bożej wylosowała dziś Alicja. Gratulujemy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

Dwie następne postacie, które dziś poznaliśmy, pokazują nam, że jeżeli zaufamy Jezusowi to możemy zdziałać wiele dobrego.

 

Pierwsza postać to Św. Katarzyna ze Sieny. Włoska tercjarka dominikańska, mistyczka, katolicka święta, doktor Kościoła i Patronka Europy.

Pochodziła z mieszczańskiej rodziny Benincasa. Urodziła się jako przedostatnie, 25 dziecko.

 

 

 

 

 

Św. Ignacy LoyolaDruga postać to św. Ignacy Loyola - święty Kościoła katolickiego, duchowny, teolog, prezbiter i założyciel zakonu jezuitów. Był wpierw pielgrzymem i pustelnikiem, a owocem jego przemyśleń stały się słynne Ćwiczenia duchowne – podstawa późniejszych ćwiczeń ignacjańskich.

 

 

Figurkę Matki Bożej wylosowała dziś Alicja. Będzie mogła pomodlić się wraz z rodziną w intencji polskich rodzin.

Dziś poznaliśmy dwie postacie z grona błogosławionych, które w swoim życiem pokazały, że ufając Jezusowi można wiele osiągnąć.

Pierwszą z nich jest bł. Matka Teresa z Kalkuty, siostra zakonna założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości. Pracowała w Indiach pomagając chorym na trąd.

 

Drugą postacią jest bł. Miguel Pro. Jezuita pracujący w Meksyku. Musiał sie ukrywać przed władzami bo oficjalnie nie mógł sprawować posługi kapłana w swoim kraju.

 

Z figurką Matki Bożej do domu wróciła dziś Dominika, by wspólnie z rodziną pomodlić się w intencji polskich rodzin.

 

Przyprowadźcie swoich kolegów na poniedziałkowe Roraty.

 

 

 

Więcej artykułów…
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday605
mod_vvisit_counterYesterday1076
mod_vvisit_counterThis week2325
mod_vvisit_counterLast week3516
mod_vvisit_counterThis month12795
mod_vvisit_counterLast month31298
mod_vvisit_counterAll days1665349

We have: 55 guests online
Your IP: 54.80.247.119
 , 
Today: Cze 19, 2018

Liturgia na dziś

Prezentacje Multimedialne