Dzisiaj jest: 28 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Start Archiwum SL

Poznajemy ciekawe miejsca w Sudetach.

W dniach 21 do 24 czerwca grupa ministrantów i lektorów przebywała na wypoczynku letnim w Sudetach.

 SAM 2281 Resized

21 czerwca – dzień pierwszy.

5:00 rano zbiórka. Wszyscy podekscytowani czekają na autokar. Pojawia się, i tu miła niespodzianka, jest to dobrze nam znany pojazd, którym w zeszłym roku podróżowaliśmy po okolicach Zakopanego. Za kierownicą Pan Sławek, wesoły i uśmiechnięty, dobrze nam znany z poprzedniego wyjazdu. Jedzie z nami Pan Leszek, jako pilot wycieczki, będzie nas prowadził i opowiadał o ciekawych miejscach. No to teraz tylko torby do bagażników, zajmujemy miejsca i ruszamy na wyprawę. Pierwszy cel Kłodzko. Po drodze zatrzymujemy się na zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Oglądamy dużą ruchomą szopkę z wieloma postaciami i scenami. Następnie udajemy się do bazyliki gdzie wysłuchaliśmy historii sanktuarium, podziwiając wnętrze kościoła. Oprowadzający nas brat zakonny wyciągnął figurkę Matki Bożej z ołtarza i każdy z nas mógł uczcić Maryję przez ucałowanie podstawy figury. Następny przystanek Kłodzko. Idziemy zwiedzać górującą nad miastem Twierdzę. W pierwszej kolejności wchodzimy do podziemnych korytarzy minerskich. Niektóre z korytarzy są bardzo niskie i wąskie. Było ciasno a dla większych uczestników nawet bardzo ciasno. Następnie zwiedzamy górne pomieszczenia, a z samego szczytu Twierdzy podziwiamy panoramę Kłodzka. Po wyjściu z Twierdzy udajemy się do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Podziwiamy piękne wnętrze. Potem poprzez rynek Kłodzka, piękny most nad Nysa Kłodzką idziemy do autokaru i udajemy się w kierunku miejscowości Lewin Kłodzki gdzie znajduje się miejsce naszego zakwaterowania. Mieszkamy w ośrodku „Marysieńka” . Bardzo ładny ośrodek, z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Rozlokowanie w pokojach i idziemy na wspólny posiłek. Następnie idziemy na codzienną Mszę św. Trudy podróży wszystkim dają się we znaki ale boiska do gier zespołowych szybko ściągnęły zawodników, pomimo zmęczenia.

 

Więcej…

Imieninowe życzenia dla księdza Bogumiła. 

Cała służba liturgiczna, z okazji imienin, składa Księdzu Opiekunowi najserdeczniejsze życzenia wielu łask bożych i nieustającej opieki Matki Bożej w codziennej pracy kapłańskiej.

Szczęść Boże.

Sukces lektorskiej drużyny.

 

Nasi lektorzy brali udział w Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej w piłce halowej. Radzili sobie bardzo dobrze i wywalczyli zaszczytne III miejsce.

Więcej…

Spędzamy czas na sportowo.

IMG20120512 010 Resized

Grupa ministrantów spotkała się aby wspólnie zaczerpnąć świeżego powietrza. Chociaż aura dziś nie była aż tak bardzo sprzyjająca humory dopisywały i wszyscy radośnie ganiali za piłką.

Nowi Ministranci.

 

W niedzielę 22 kwietnia, na Mszy św. w uroczysty sposób do grona ministrantów przyjętych zostało dwóch chłopców. Po owocnym czasie kandydatury Krzysiu i Mateusz wstąpili w szeregi pełnoprawnych ministrantów. Podczas Mszy św. złożyli uroczyste ślubowanie i ksiądz opiekun nałożył im uroczyście kołnierze na ich ramiona. Była to pierwsza liturgia, w podczas której uczestniczyli w pełnym stroju ministranta. Od tego momentu mogą w pełni służyć do Mszy św. i wykonywać wszystkie czynności ministranckie. Gratulujemy Mateuszowi i Krzysiowi wytrwałości, którą mieli w czasie stażu kandydackiego i życzymy równie wielkiego zapału do uczestnictwa w życiu służby liturgicznej naszej parafii.

 

Uroczyste nałożenie kołnierzy.

IMG20120422 001 Resized

IMG20120422 002 Resized

 

Wspólne zdjęcie z Księdzem Proboszczem, Księdzem Opiekunem i kolegami z braci ministranckiej.

Kopia IMG20120422 003 Resized

Więcej artykułów…
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday341
mod_vvisit_counterYesterday728
mod_vvisit_counterThis week1069
mod_vvisit_counterLast week5886
mod_vvisit_counterThis month27992
mod_vvisit_counterLast month27835
mod_vvisit_counterAll days1649248

We have: 59 guests online
Your IP: 23.20.7.34
 , 
Today: Maj 28, 2018

Liturgia na dziś

Prezentacje Multimedialne