Dzisiaj jest: 26 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Anna, Grażyna, Mirosława
Start Koło Przyjaciół RM

 

KPRM plakat

Pierwsze spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, odbyło się w sali domu parafialnego dnia 19 stycznia 2014 r. Poprzedziła je Msza św i nabożeństwo comiesięczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W spotkaniu wziął udział m.in.Ks.prob. Jan Szrejter, który skierował do nas życzenia i słowo na nowy rok działalności Koła.

Spotkanie z Prof. dr. hab. Elizą Grzelak z Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie i jej studentami z Ukrainy, opowiadającymi o obecnej sytuacji w ich kraju, które odbyło się w ramach comiesięcznego spotkania Koła -  w środę 19 lutego 2014 r.

W dniu comiesięcznego spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja - 19 III 2014r.,  uczennice klasy 2a I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wraz z panią prof. Wiesławą Bruch, przeprowadziły akcję  informacyjno-edukacyjną w ramach kampanii „Transplantacja - Drugie życie” wśród członków naszego  Koła. Celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji na temat  bezinteresownego dawstwa narządów, śmierci mózgowej, a także promowanie  "Oświadczeń woli". Krótką relacje z tego spotkania oddają zamieszczone zdjęcia

Dnia 1 maja 2017r. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zorganizowało wyjazd autokarowy do Torunia. Zwiedziliśmy dzieła Radia Maryja i toruńską starówkę. Największe wrażenie wywarł pobyt w studiu Telewizji TRWAM i nowym kościele - Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Uczestniczyło 50 osób.

xxx50593792