Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Start Wieści z Rorat 2011

Podsumowanie Rorat i konkursu.

P1050762 Resized

W Święto Objawienia Pańskiego dzieci naszej parafii zebrały się wokoło szopki betlejemskiej aby wspólnie pośpiewać kolędy i podsumować Roraty. Dzieci podczas spotkań roratnich zbierały naklejki, które następnie wklejały do specjalnie przygotowanej groty. Wszystkie obrazki tworzyły piękną bożonarodzeniowa scenkę. Wszyscy najbardziej wytrwali oddawali swoje prace po zakończeniu Rorat. Dziś nadszedł czas podsumowania.

P1050780 ResizedW pierwszej kolejności ksiądz Tomasz wręczył upominki najmłodszym uczestnikom, tym którzy jeszcze nie chodzą do szkoły czyli cztero, pięcio i sześciolatkom. Należą im się wielkie słowa uznania za wytrwałość.

P1050792 Resized

Następnie podarunku otrzymali pierwszoklasiści oraz najliczniej reprezentowana grupa drugo i trzecioklasistów. Pomiędzy poszczególnymi klasami śpiewane były kolędy przy akompaniamencie pana organisty.

P1050828 ResizedTroszkę mniej licznie reprezentowani czwarto, piąto i szóstoklasiści również bardzo uśmiechnięci przyjmowali mało co nieco w nagrodę za wytrwałe uczestnictwo w Roratach. Miły drobiazg trafił również do wytrwałego uczestnika reprezentującego młodzież. Wszystkich osób, które oddały prace roratnie było ponad pięćdziesiąt.

P1050866 ResizedW czasie spotkania zaplanowane było podsumowanie konkursu o zwierzętach. Dwadzieścia cztery dzieciaki odpowiedziały na zadanie pytanie „ile zwierząt znajduje się w naszym kościele?”. Trzeba było wykazać się dużą spostrzegawczością aby je dostrzec. Ale uczestnicy doskonale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Wszyscy otrzymali upominek za udział w konkursie.

P1050869 Resized

Dodatkowe miłe podarunki otrzymały trzy najbardziej spostrzegawcze osoby. Najlepszy wynik osiągnęły Ala, Ola i Angelika. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

Po za wyżej wymienionymi w konkursie wzięli udział: Artur, Kinga, Michalina, Gabrysia, Piotr, Alicja, Iga, Alicja, Ania, Daniel, Grzegorz, Kinga, Krzysiu, Martyna, Zosia, Oktawia, Weronika, Mateusz, Monika, Sara, Angelika.

P1050871 Resized  P1050872 Resized

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy dużej spostrzegawczości.

 

Dwudziesty dzień Rorat. Dzień Ostatni.

swrodzinaI tak dotrwaliśmy do końca naszych spotkań roratnich. Przez wszystkie dni zdobywaliśy wiedzę w jaki sposób budować naszą wspólnotę nie tylko w Kościele ale także w domu, szkole i wszędzie tam gdzie jesteśmy. Pamietajmy aby to budowanie zawsze zaczynać od siebie. Dziś wszyscy przygotowaliśmy w sobie mieszkanie dla małego Jezusa, który w nim zamieszka. Postarajmy aby to mieszkanie było gotowe dla Niego przez cały rok, nie tylko w okresie świąt. Jeżeli będziemy mieli Jezusa w sercu to nie będzie nas opuszczać radość i szczęście.

 

Dziś ostatnie losowanie wyłoniło wielkich szczęśliwców, którzy na zawsze zabrali figurkę Matki Bożej do swojego domu. Tymi radosnymi osobami są: Agata, Mateusz i Weronika.

 

Groty podpisane z naklejonymi obrazkami przynosimy w pierwszy lub drugi dzień świąt do zakrystii.

Rozwiązanie konkursu i podumowanie Rorat nastąpi 6 stycznia w Święto Trzech Króli.

Dziewiętnasty dzień Rorat.

dzieci2Dziś mówiliśmy o najważniejszej części Kościoła, którą jesteśmy my sami. Budowanie dobrej wspólnoty musimy zacząć od samych siebie. Należy dobrze sie przygotowac na przyjście Pana Jezusa do naszego serca. Gdy będzie On mieszkał w nas, wtedy możemy dawać Go innym ludziom i w ten sposób powiększać i umacniać naszą wspólnotę. Zapamietajmy więc budowę Kościoła zacznijmy od samych siebie. To dobra rada dla Małych i Dużych.

W ten przedostatni dzień Rorat figurki Matki Bożej powędrowały do Julki, Ali i Krzysia.

 

Dzieci biorące udział w konkursie rozwiązania przynoszą jutro na Roraty.

Uzupełnione Groty przynosimy w pierwsze lub drugie święto do zakrystii.

Osiemnasty dzień Rorat.

aniol spiewDziś poznaliśmy następny sposób, dzięki któremu możemy budować wspólnotę. Podobnie jak wczoraj jest to rodzaj modlitwy, modlitwy wyrażanej w postaci śpiewu. Jak powiedział Święty Augustyn - Kto śpiewa ten dwa razy się modli. Dlatego bierzmy czynny udział w śpiewach podczas Mszy świętej. Będziemy mieli ku temu jeszcze wiekszą okazje bo w okresie Bożego Narodzenia śpiewamy, tak przez wszystkich ulubione kolędy. Zadanie dla nas jest takie, przypilnować by przy stole wigilijnym cała nasza rodzina uczestniczyła w śpiewaniu kolęd.

Dziś figurki Matki Bożej powędrowały do Kasi, Marcina i Krzysia.

 

Kartki z odpowiedziami konkursowymi przynosimy w piątek na Roraty.

Groty z wklejonymi karteczkami przynosimy w pierwsze lub drugie święto do zakrystii.

Siedemnasty dzień Rorat.

Dziś poznaliśmy kolejny sposób na budowanie wspólnoty Kościoła. Jest nim modlitwa. Modlimy się by dobrze przygotować się na spotkanie z Panem Jezusem. Jeszcze większa siłę ma modlitwa w grupie. Znamy wiele modlitw, w których możemy uczestniczyć we wspólnocie np. Msza świeta, Gożkie Żale, Różaniec, Droga Krzyżowa, nabożeństwa Majowe i Czercowe, Boże Ciało, Różaniec za zmarłych. Te modlitwy są dla nas, udział w nich powinien być dla nas radością. Zadanie na dziś i może każdy następny dzień: zaprosic do wspólnej modlitwy wszystkich domowników.

 

W losowaniu cegeiełek, figurki Matki Bożej zabrali dzis do domów Kasia, Alicja i Paweł

Więcej artykułów…
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday592
mod_vvisit_counterYesterday1076
mod_vvisit_counterThis week2312
mod_vvisit_counterLast week3516
mod_vvisit_counterThis month12782
mod_vvisit_counterLast month31298
mod_vvisit_counterAll days1665336

We have: 53 guests online
Your IP: 54.80.247.119
 , 
Today: Cze 19, 2018

Liturgia na dziś

Prezentacje Multimedialne